Bitkiler Hakkında

Mutluluk Meyvesi Kızılcık

Her derde deva kızılcık
Mutluluk Meyvesi Kızılcık
Bitki ve meyvelerin faydaları yapılan araştırmalar ile gün ışığına çıkmakta. Buna kızılcık ta dahil. Günümüzde yaşlanma karşıtı tedaviden depresyon tedavisine kadar modern tıbbın ürettiği bir çok ilacın hammadesi olarak kızılcık veya içerisindeki maddeler kullanılıyor. Bu faydalı meyvenin yararlarını öğrenip, bir an önce hayatınıza eklememiz için işte nedenler...

Bitki ve meyvelerin faydaları yapılan araştırmalar ile gün ışığına çıkmakta. Buna kızılcık ta dahil. Günümüzde yaşlanma karşıtı tedaviden depresyon tedavisine kadar modern tıbbın ürettiği bir çok ilacın hammadesi olarak kızılcık veya içerisindeki maddeler kullanılıyor. Bu faydalı meyvenin yararlarını öğrenip, bir an önce hayatınıza eklememiz için işte nedenler :

Her derde deva kızılcık
Kızılcığın Faydaları

Tam bir diyet meyvesi

Yapısı itibariyle bol lifli meyve olup, özellikle diyet listelerinde yer almaktadır. Tokluk hissi vermesi itibariyle zayıflamak isteyenlerin bir numaralı meyvesi olmalıdır.

Gençlik ve mutluluk kaynağı

Gece uyurken özellikle de saat 02:00-04:00 aralığında beynimiz melatonin hormonu salgılamaya başlar. Melatonin hücreleri yenileyici, bağışıklık sistemini düzenleyici, vücudun biyolojik ritmini ayarlayıcı, anti-oksidan ve yaşlanmayı geciktirici özelliklere sahip mucizevi bir hormondur. Ayrıca mutluluk hormonu adıyla da bilinen melatonin bizim daha canlı ve hayat dolu hissetmemizi sağlar. İçerisinde doğtal olarak bol miktarda bulunduğundan kızılcık son derece değerli bir melatonin kaynağıdır.

Günümüzde yaşam süresini ve kalitesini artırmak için uygulanan anti- aging tedavilerinde en çok melatonin hormonuna yer verilmektedir. Bu hormonu doğal olarak alacağınız kızılcık ile yaşam sürenizi ve yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

Şeker Hastaları İçin Birebir

Şeker hastaları için şifa niteliğinde olan kızılcık meyvesi, kanın pıhtılaşmasını önlediği için son derece yararlı. Kızılcığı kaynatıp suyunu içebileceğiniz gibi, şekersiz şerbette hazırlayabilirsiniz.  Şekersiz yapacağınız bu tarifler ile kanın sulanmasını sağlayıp, ani kalp krizine karşı da doğal bir savunmadır.

Kızılcık Ateş Düşürür, İshali KesLif

Kızılcığın bir başka faydası ise kabuğunda. Kızılcık kabuğunu ateş düşürücü olarak kullanabildiğiniz gibi, ishali kesmekte de kullanabilirsiniz.

Kızılcık Vitamin Ve Mineral Deposu

A ve C vitaminlerinin yanında; kalsiyum, magnezyum, kükürt, fosfor, bakır, demir, karoten, iyot içerir. Özellikle gribal enfeksiyonlarda etkili olan kızılcık ile hastalıklara karşı daha dirençli bir hale gelirsiniz.

Kızılcık İle Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Kansere karşı son derece etkili bir koruyucudur. Kızılcık son derece güçlü bir antioksidandır. Bu güçlü özelliği ile hücre yapılarının dış etkiler(kimyasal etkiler ile oluşan serbest radikaller) tarafından bozulmasını ve kansere yol açmasını önler.

bunların yanında :

  • İçerdiği beta karoten sayesinde gözleri kuvvetlendirir.
  • Menopoz dönemindeki ateş basmalarının azalmasında etkilidir.
  • Vücutta iltihaplanmaya karşı savunucu rol oynar.

Yıllardır önemsenmeyen kızılcık meyvesinin yararları ortaya çıktıktan sonra büyük ilgi göreceği kesin. Sizlerin şimdiden, güvendiğiniz yerden, doğal kızılcık meyvesi almanızda fayda var.

Sağlık ve Mutluluk dolu günler dileriz

 

 

Yorum Ekleyin

Yorum Göndermek için Buraya Tıklayın