Bitki Yetiştirme Teknikleri

Evde Yetiştirebileceğiniz Sebzeler

Evde Saksıda Yetiştirilen Havuçlar
Evde Saksıda Yetiştirilen Havuçlar
Boyalı, ilaçlı ve katkı maddeli gıdalardan bıkıp evde kendiniz domates, dereotu veya maydonoz yetiştirdiniz mi? Öyleyse size güzel bir haberimiz var. Bütün bu saydığımız sebzeleri ve çok daha fazlasını organik olarak evinizin ortamında bahçede, balkonda veya terasınızda yetiştirmeniz mümkün

Boyalı, ilaçlı ve katkı maddeli gıdalardan bıkıp evde kendiniz domates, dereotu veya maydonoz yetiştirdiniz mi? Peki yetiştirmeyi düşündünüz mü? Öyleyse size güzel bir haberimiz var.  Bütün bu saydığımız sebzeleri ve çok daha fazlasını organik olarak evinizin ortamında bahçede, balkonda veya terasınızda yetiştirmeniz mümkün.

İşte size evde yetiştirebileceğiniz sebzelerin listesi

Evde Saksıda Yetiştirilen Havuçlar
Evde Yetiştirebileceğiniz Sebzeler : Havuç
 1. Fesleğen
 2. Keklikotu
 3. Maydonoz
 4. Biberiye
 5. Soğan
 6. Nane
 7. Domates
 8. Kediotu
 9. Çörek Otu
 10. Kekik
 11. Adaçayı
 12. Lahana
 13. Ispanak
 14. Pazı
 15. Marul
 16. Dereotu
 17. Hardal Otu
 18. Roka
 19. Havuç
 20. Pancar
 21. Patates
 22. Mercimek (Dal Halinde)
 23. Buğday Başakları
 24. Şalgam
 25. Kereviz
 26. Enginar
 27. Bezelye (Dal Halinde)
 28. Turp
 29. Semizotu
 30. Acı Biber
 31. Sivri Biber
 32. Salatalık

Gördüğünüz gibi evde yetiştirebileceğiniz sebzelerin sayısı bir hayli fazla. Ayrıca bu sebzelerin yanında harika meyvelerde yetiştirebilirsiniz. Onlarında listesini yakında bu sayfalarda yayınlayacağız. Hem harika bir hobi edinmiş olacaksınız hem de siz ve çocuklarınız sağlıklı beslenecek.

İçlerinden size uygun gelen bir tanesini seçin ve yetiştirmeye başlayın. Pişman olmayacağınıza emin olun. Yalnız dikkat edin bağımlılık yapabilir.

Burada dikkat etmeniz gereken listede gördüğünüz çoğu bitkiyi ayrı kaplarda yetiştirmeye çalışmanız olmalı. Çünkü hepsinin isteyeceği su miktarı farklı olacaktır ve ayrıca bazı bitkiler diğerlerinden daha çabuk suyu emeceğinden aynı saksıdaki diğer bitkileri susuz bırakabilir. Bunun dışında bazı bitkiler daha geniş alana ihtiyaç duyarlar ve topraktaki besin değerlerini ve mineral dengesini değiştirebilirler.

Ayrıca evde yetiştirebileceğiniz sebzeler hakkında size yardımcı olacak kaynakların hergün bir yenisi iyibitki.com sayfalarına ekleniyor.

Hepinize organik bahçeler ve kendi malzemeleriniz ile hazırladığınız sağlıklı yemekler dileriz

 

Yorum Ekleyin

Yorum Göndermek için Buraya Tıklayın