Ev Yapımı Bitki Karışımları

Ev Yapımı Öksürük Giderici Şekerleme

Ev Yapımı Şekerleme
Doğal ve Şağlıklı Ev Yapımı Şekerleme
Özellikle çocukların çok sevdiği, ancak içerdiği koruyucu kimyasallar, yapay boyalar ve glukoz yüzünden oldukça zararlı olan bu yüzden de çocuklarımıza vermediğimiz şekerler yerine kendi mutfağımızda hem doğal malzemelerden hem sağlıklı hem de çocukların sevebileceği şekerlemeleri hazırlamanın çok kolay olduğunu biliyor muydunuz?

Özellikle çocukların çok sevdiği, ancak içerdiği koruyucu kimyasallar, yapay boyalar ve glukoz yüzünden oldukça zararlı olan bu yüzden de çocuklarımıza vermediğimiz şekerler yerine kendi mutfağımızda hem doğal malzemelerden hem sağlıklı hem de çocukların sevebileceği şekerlemeleri  hazırlamanın çok kolay olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik içerisine katacağımız bazı bitkiler ile bunları daha da yararlı hale getirmemiz mümkün.

Aşağıda vereceğimiz tarif ile bu şekerlemeler sizi ve çocuklarınızı soğuk algınlığından koruyacak, bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve dişlerinize de zarar vermeyecek.

İşte nefis, katkısız, şekersiz ev yapımı öksürük giderici şekerleme tarifi;

Kullanım Şekli; Günde 3 küp

Sağlık Doğal Ev Yapımı Şekerleme Malzemeleri:

  • 1/2 kupa Hindistan cevizi yağı
  • 1/2 kupa bal
  • 1 çay kaşığı toz haline getirilmiş tarçın
  • 1/2 çay kaşığı toz zencefil
Çocuklar için Doğal ve Şağlıklı Ev Yapımı Şekerleme
Çocuklar için Doğal ve Şağlıklı Ev Yapımı Şekerleme

Çocuklar için Doğal ve Şağlıklı Ev Yapımı Şekerleme Nasıl Hazırlanır

Antioksidan zengini ve içeriğindeki laurik asit sayesinde soğuk algınlığından koruyan Hindistan cevizi yağını bir kabın içinde iyice köpürünceye kadar mikserle çırpıyoruz.

Öksürüğün bir numaralı ilacı olduğu herkesçe malum olan balı ekleyerek çırpmaya devam ediyoruz.

Toz tarçını ve zencefili ekleyerek biraz daha çırpıyoruz. Zencefil de harika bir balgam söktürücü ve bronş açıcı olduğundan çok daha kuvvetli bir doğal pastil haline gelecektir.

Karışımı küp şeklindeki buzluk kalıplarının içine bölüştürerek 30 dakika kadar derin dondurucuda sertleşmeye bırakıyoruz. Şekerlemelerimizi daha ilgi çekici hale getirmek istiyorsak onları hayvan çiçek gibi çeşitli şekillerde hazırlanmış kaplarda da dondururabiliriz.

Buzluk kalıbından çıkardığımız öksürük giderici şekerlemeleri hava almayacak şekilde bir kavanozun içine doldurup, ağzını sıkıca kapatarak buzdolabında muhafaza ediyoruz.

Çocuklarınızı güvenle yedirebileceğiniz ev yapımı, katkısız, şekersiz, tamamen doğal öksürük giderici şekerleme yapmak işte bu kadar kolay.

Uyarılar : Ev yapımı şekerleme tarifi 4 yaşından büyük çocuklar için uygundur.

Yorum Ekleyin

Yorum Göndermek için Buraya Tıklayın